رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی : تغییر رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خونی باعث کاهش وزن، افزایش انرژی و بهبود روند سلامت شما خواهد شد . این رژیم غذایی به شما پیشنهاد می کند که غذا های متناسب با گروه خونی خود را بخورید . رژیم غذایی گروه خونی یک رژیم غذایی منحصر به فرد و سالم است .

هر گروه خونی غذا را به شیوه ی خاص خود هضم می کند . اگر غذایی بخورید که با گروه خونی شما سازگار نباشد روی سلامتی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت . از جمله این تاثیرات منفی می توان به کم شدن سرعت سوخت و ساز بدن، ورم کردن و حتی بیماری هایی مثل سرطان اشاره کرد . شما با داشتن یک رژیم مناسب گروه خونی خود و ورزش منظم می توانید در روند سلامت خود تحول بزرگی ایجاد کنید .

در این بخش از تیترزندگی قصد داریم رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد را معرفی نماییم . تا انتهای این مقاله هیجانی همراه ما باشید .

گروه خونی چیست ؟

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد
رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد

هر گروه خونی دارای یک نشانه شیمیایی است که به آن آنتی‌ژن یا پادگن می‌گویند .

گروه خونی O دارای پادگن پایه یا فوکز می‌باشد . اگر به پادگن پایه یا فوکز قند دیگری به نام ان-استیل-گالاکتوزآمین بچسبد آنتی‌ژن A تشکیل می‌شود که ثابت می‌کند گروه خون فرد A است اما اگر این قند دی‌گالاکتوزآمین باشد آنتی‌ژن و به تبع آن گروه خونی B ایجاد می‌شود . چنانچه هر دو قند پایه به پادگن پایه یا فوکز چسبیده باشند آنتی‌ژن و گروه خونی AB ایجاد می‌شود.

از سویی دیگر موادی به نام لکتین وجود دارند که پروتئین‌های مختلف را به هم می‌چسبانند . چنانچه غذای مصرفی شما حاوی لکتینی باشد که با پادگن‌های خون شما ناسازگار باشد. قسمتی از اندام‌ها یا سیستم‌های بدن را هدف قرار داده و در آن جمع می‌شوند و چسبندگی یا آگلوتیناسیون ایجاد می‌کنند. این امر می‌تواند موجب بروز التهاب و بیماری در بدن فرد شود.

البته تمام این اتفاقات و سروصداها مربوط به ۵٪ لکتین موجود در غذاهاست که جذب می‌شوند و خدا با ما بوده و هست که ۹۵٪ از این لکتین‌ها جذب نمی‌شود و الا بعید نبود فرد دارای گروه خونی A بعد از خوردن یک همبرگر دارفانی را وداع کند .

رژیم غذایی برای گروه های خونی

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد
رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد

رژیم غذایی گروه خونی O

واکنش سریع و استرس از قدیم ویژگی افراد دارای گروه خونی O به شمار می آمد. بنا بر رژیم غذایی گروه خونی افرادی که گروه خونی O دارند باید یک رژیم سرشار از پروتئین داشته باشند. در برنامه غذایی این افراد باید گوشت بدون چربی، ماهی، کمی غلات و نان وجود داشته باشد و همینطور ورزش منظم و سخت در برنامه ی زندگی افراد دارای گروه خونی O ضروری است.

رژیم غذایی گروه خونی A

بعد از توسعه کشاورزی و تغییر سبک زندگی نیاز به شکار کاهش یافت. این گروه خونی نیز به منظور استفاده ی بهتر از مواد مغذی مثل غذا های دارای کربوهیدرات گسترش یافت. رژیم غذایی گروه خونی A بر پایه ی پروتئین های گیاهی مثل سویا ، غلات و سبزیجات می باشد و مصرف گوشت قرمز را محدود می کند. این رژیم غذایی پرهیز غذایی به همراه ورزش سبک را پیشنهاد می دهد.

رژیم غذایی گروه خونی B

سابقه ی این گروه خونی به مردمان چادر نشین آسیایی بر می گردد. گفته می شود که افراد با این گروه خونی به صورت ژنتیکی با شرایط مختلف خود را وفق می دهند. این افراد می توانند از محصولات لبنی، گوشت و فراورده های آن لذت ببرند. رژیم غذایی گروه B ذرت، گندم، عدس، گوجه فرنگی و بادام زمینی رامحدود می کند. این رژیم برای این افراد ورزش ملایم و نه خیلی سخت را پیشنهاد می دهد.

رژیم غذایی گروه خونی AB

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی :این گروه خونی مشخصات گروه A و B را به صورت مشترک دارد. افراد با این گروه خونی باید از گوشت پرهیز کنند ولی می توانند غذا های دریایی، لبنیات و فراورده های آن را بخورند. این رژیم غذایی ترکیب ورزش های آرامش بخش و سخت را برای تناسب اندام این افراد پیشنهاد می دهد.

رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونی افراد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر