8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری : زندگی به کودک یکی از اتفاقات فوق العاده در زندگی یک خانم است . اگرباردار هستید بیشتر از همیشه نیاز به مراقبت دارید . زمانی که باردار هستید ، غذایی نیاز دارید که ارزش غذایی زیادی داشته باشد . بدن شما نیازمند تغییر در دوران بارداریست . شما به کمی بیش‌تر از همه چیز نیاز دارید . مصرف مواد غذایی و توجه به تغذیه از جنبه های مهم حاملگی است . خوردن مواد غذایی سالم برای تغذیه جنین بسیار مهم است چون به نوزاد هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی بسیار کمک می کند و برای خود مادر نیز مهم است که بعد از حاملگی تنناسب اندام خود را حفظ کند . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم 8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری را معرفی نماییم . همراه ما باشید .

8 غذای مقوی در دوران بارداری

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری
8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری

1 – کلم بروکلی

کلم بوکلی سرشار از ویتامین A و C است، هر دو خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و از سرطان جلوگیری می­‌کنند. کلم برکلی دارای کلسیم و فولیک اسید نیز هست، از همین رو بروکلی یکی بهترین غذاهای مقوی دوران بارداریست.

2 – تخم‌ مرغ

اگر به دنبال یک غذای سالم هستید، لیست شما بدون تخم‌مرغ ناقص است. تخم مرغ شامل مقدار زیادی پروتئین است. اما چیزی که آن را جزء غذاهای مقوی به حساب می آورد، این است که تخم‌مرغ سرشار از دی اچ ای طبیعی است که نوعی امگا۳ اسید چرب است. دی اچ ای به پیشرفت و توسعه شبکیه چشم و مغز فرزند شما کمک بسزایی می­‌کند.

3 – عدس

عدس منبع فولیک اسید، ویتامین B6، آهن و پروتئین می‌باشد. عدس در دوران بارداری لازم و ضروری است. یکی از آزمایشات اخیر بر روی حیوانات نشان داده که عدس به تنظیم فشارخون نیز کمک می­‌کند.

4 – شیر بدون چرب

زمان بارداری، بدن شما دو برابر کلسیم بیشتری جذب می‌کند و از آن‌جا که بیشتر ما کلسیم کمی مصرف می‌کنیم، نوشیدن شیر بدون چربی انتخاب مناسبی خواهد بود . هر یک لیوان پر از شیر حدود 30% از 1000 میلی‌گرم توصیه شده را فراهم می‌کند . زمان بارداری، بدن شما دو برابر کلسیم بیشتری جذب می‌کند .

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری
8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری

5 – جو دو سر

کربوهیدرات‌های پیچیده مثل جو دو سر می‌تواند شما را برای مدت بیشتری پر انرژی نگه‌دارد و سبوس موجود در آن سطح کلسترول شما را کاهش می‌دهد. به جای خرید جو دو سر با شکر زیاد، خودتان آن را با یک یا دو قاشق شیره افرا یا ژله بپزید . در دوران بارداری روز خود را با مصرف جو دو سر شروع کنید .

6 – پرتقال

پرتقال سرشار از ویتامین سی، فولات و فیبر است و از آن‌جا که نزدیک به 90% آن‌ را آب تشکیل می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا مقدار میوه روزانه خود را فراهم کنید . (میزان کم آب باعث می‌شود احساس خستگی کنید) . پرتقال سرشار از ویتامین سی، فولات و فیبر است و برای بارداری مفید است .

7 – اسفناج

اسفناج را در لیست رژیم دوران بارداری خود قرار دهید . در یک نگاه اسفناج دارای فولیک اسید، ویتامین A و کلسیم است. در حقیقت ویتامین A درون اسفناج نقش یک پشتیبان و نگهدارنده رتینول پلاسما را در بدن شما بازی می­‌کند.

8 – انجیر

یکی دیگر از 8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری انجیر می باشد که انجیر منبع خوبی از مواد مغذی مورد نیاز شما در دوران بارداری است. فیبر و کلسیم موجود در انجیر به عمل هضم و سلامتی استخوان‌هایتان کمک می­‌کند . انجیر شامل آهن و ویتامین K‌ نیز هست . آهن موجود در انجیر از کمبود آهن در دوران بارداری جلوگیری خواهد کرد .

8 غذای مقوی برای مادران در دوران بارداری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر