7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی : داشتن یک زندگی عاشقانه و پایدار آرزوی همه زوج هاست که گاهی در این راه مشکلاتی پیش می آید که اگر درست با آنها روبه رو نشویم و تلاشی برای حل آنها نکنیم ممکن است زندگی مان دچار تنش شود . پیدا کردن فرد مناسب بیشتر اوقات کاری بسیار دشوار است که دلایل مختلفی دارد . ممکن است در خانواده‌ای بزرگ شده باشید که هیچ الگویی برای یک رابطه سالم ندیده باشید و تردید دارید که اصلاً چنین چیزی می‌تواند وجود داشته باشد یا خیر .

یا شاید روابط گذشته‌تان روابطی کوتاه‌ مدت و گذرا بوده است که در آن شما یا طرف مقابل خیلی زود خسته می‌شدید و نمی‌دانید چطور می‌توانید یک رابطه را ماندگار کنید . همچنین ممکن است جذب فردی نامناسب شده باشید و بخاطر حل نشدن مشکلاتی که در گذشته داشته‌اید همچنان به انتخاب‌های بد خود ادامه می‌دهید . همچنین این امکان وجود دارد که خودتان را در شرایط آشنا شدن با فردی مناسب قرار نمی‌دهید یا وقتی اینکار را می‌کنید ، اعتماد به‌ نفس لازم برای نزدیک شدن به کسی را ندارید . موضوع هر چه که باشد،

خیلی مهم است که باور داشته باشید به وجود آمدن یک رابطه عاشقانه سالم برای شما در آینده امکان‌پذیر است . در این بخش از تیترزندگی قصد داریم 7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی
7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

تعریف عشق ماندگار

عشق یک فعالیت مهم است که توجه و اراده فرد را می خواهد به طور قطع ترشح هورمونی هر فردی که عاشق می شود، اتفاق می افتد اما عشق ماندگار باید پرورش یابد و امکان رشد داشته باشد. و قطعاً شما باید از اشتباهات تان درس بگیرید

رابطه سالم چیست ؟

رابطه سالم، رابطه‌ای است که دو طرف ارتباطی بر اساس زیر بین خود ایجاد کنند :

– احترام متقابل
– اعتماد
– صداقت
– حمایت
– عدالت/برابری
– هویت‌های جدا
– ارتباط کلامی خوب و قوی
– حس علاقه/خاطرخواهی

باورهای غلط در مورد یافتن عشق

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی
7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

باور غلط 1

«فقط وقتی می‌توانم شاد و خوشبخت باشم که یک رابطه داشته باشم.» یا «داشتن یک رابطه بد بهتر از نداشتن هیچ رابطه‌ای است.»

واقعیت

با اینکه بودن در یک رابطه سالم فواید بسیاری برای سلامتی دارد، اما خیلی افراد می‌تواند بدون داشتن هیچ رابطه‌ای به همان اندازه شاد و خوشبخت باشند. با وجود باور عموم درمورد مجردی خیلی مهم است که فقط بخاطر مجرد نبودن وارد هر رابطه‌ای نشوید. هیچ چیز ناسالم‌تر و مضرتر از بودن در یک رابطه بد نیست.

باور غلط 2

«اگر فوراً جذب یک نفر نشوم، ادامه آن رابطه چندان ارزشی ندارد.»

واقعیت

این یکی از بدترین باورهای نادرست است مخصوصاً اگر قبلاً تجربه‌ها و انتخاب‌های بدی داشته باشید. جذبه فوری جنسی و عشق ماندگار لزوماً هم‌جهت نیستند. احساسات می‌توانند به مرور زمان تغییر کرده و عمیق‌تر شوند و دوستان عادی به عاشق و معشوق تبدیل شوند — البته اگر به این روابط فرصت رشد داده شود.

باور غلط 3

«احساسات زنان با مردان متفاوت است.»

واقعیت

مردان و زنان چیزهای مشابهی را احساس می‌کنند اما گاهی‌اوقات احساساتشان را به طرق متفاوت ابراز می‌کنند که دلیل آن معمولاً شرایط اجتماعی است. اما هر دو آنها احساسات مشابه ناراحتی، عصبانیت، ترس و لذت را تجربه می‌کنند.

باور غلط 4

«عشق واقعی پایدار است.» یا «جاذبه فیزیکی به مرور زمان از بین می‌رود.»

واقعیت

عشق ندرتاً ساکن است اما این به آن معنا نیست که عشق یا جاذبه ظاهری به مرور زمان از بین می‌رود. با بالاتر رفتن سن، مقدار هورمون‌های جنسی هم در زنان و هم در مردان کمتر می‌شود اما احساس بیشتر به شور و شوق شما بستگی دارد تا هورمون‌هایتان و شور جنسی می‌تواند به مرور زمان بیشتر هم شود.

باور غلط 5

«می‌توانم چیزهایی که دوست ندارم را در فرد مقابلم تغییر دهم.»

واقعیت

شما نمی‌توانید کسی را تغییر دهید. آدمها فقط زمانی تغییر می‌کنند که خودشان بخواهند.

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی
7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی

باور غلط 6

«چون با والدینم احساس نزدیکی زیادی نمی‌کردم، صمیمیت برایم مسئله دشواری خواهد بود.»

واقعیت

برای تغییر هر الگوی رفتاری هیچوقت دیر نیست. به مرور زمان و با تلاش کافی می‌توانید نحوه فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن خود را تغییر دهید.»

باور غلط 7

«اختلاف نظر همیشه باعث بروز مشکل در رابطه است.»

واقعیت

اختلاف‌نظر همیشه منفی یا مخرب نیست. با داشتن مهارت‌های حل مشکل، اختلاف‌نظر می‌تواند فرصتی برای رشد یک رابطه باشد.

7 باور غلط درمورد یافتن عشق ماندگار در زندگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر