تیترزندگی
10 سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید

۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید

با جواب دادن به ۱۰ پرسشی که هر روز از خود می‌پرسید، مسیر جدیدی برای دستیابی به اهداف برایتان ترسیم می‌شود تا بتوانید در مسیر صحیح زندگی قرار گیرید. پیشنهاد می‌کنیم این پرسش‌ها را در پایان روز و پیش از خواب از خودتان بپرسید.با مقاله ۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید همراهمان شوید.

 

۱ – آیا امروز یک قدم جلوتر از دیروز بوده‌ام؟

درصورتی‌که فکر می‌کنید امروز عملکرد بسیار مناسبتری نسبت به روز گذشته داشته‌اید، یقینا در زندگی در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دارید. نباید خودتان را با کسی مقایسه کنید چونکه در این شرایط دچار حسادت و یاس خواهید شد، پیشنهاد ما این است که هرروزتان را در کنار روز قبل قرار دهید و بررسی کنید که آیا عملکرد امروز بهتر از دیروز بوده است یا نه؟

 

۲ – آیا شخصیت قابل قبولی دارم؟

شخصیت هر شخصی معرف او در جامعه است، به همین جهت باید شخصیتتان را بر پایه‌ی اعتماد، صداقت و صبر ایجاد کنید. نباید فکر کنید شخصیتتان یک شبه ساخته می‌شود، بلکه در طی زمان و فعالیت‌های روزانه شکل می‌گیرد. به همین جهت برای داشتن شخصیت کامل و خودساخته کارهای خود را بدون نقص انجام دهید، تعامل خوبی با دوستانتان داشته باشید و از انجام هر کاری که به شخصیتتان آسیب می‌رساند، خودداری نمایید. بیلی گراهام (Billy Graham) درباره اهمیت شخصیت انسان می‌گوید : “هنگامی‌که ثروت خود را از دست می‌دهید، هیچ‌چیزی از دست نداده‌اید. زمانی‌که سلامتیتان از دست می‌رود، تنها قسمتی از زندگی‌تان ازدست‌رفته؛ ولی زمانی‌که شخصیتتان لطمه بخورد، همه زندگی خود را از دست داده‌اید.”

10 سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید
بهترین ورزش های خانگی برای تناسب اندام و کاهش وزن

۳ – آیا کارهای امروزم را بصورت صحیح و با رضایت انجام داده‌ام؟

از خود بپرسید امروز در محل کار خود احساس خوبی داشتم؟ آیا برای انجام وظایفم همه تلاش خودم را به کار گرفته بودم؟ درصورتی که پاسخ این دو سؤال منفی است، به دنبال علت اصلی بی‌انگیزگی و بی‌حوصلگی خود باشید و سعیتان بر این باشد که موانع سر راهتان را از میان بردارید. رضایتمندی از کار و زندگی موجب می‌شود با احتمال بیشتری به موفقیت برسید.

 

۴ – امروز چیزهای جدیدی یاد گرفته‌ام؟

باید هرروز دنبال آموخته‌های جدید باشید. تلاش کنید ذهنی فعال داشته باشید، هرروز کتاب بخوانید، به دنبال یادگیری زبان جدیدی باشید و گستره‌ی لغات خود را افزایش دهید و پیگیر کارها و مهارت‌هایی باشید که برایتان مفید است و به آن‌ها علاقه‌مندید.

 

۵ – جهت داشتن یک زندگی سالم و مفرح چه اقداماتی داشته‌ام؟

برای زندگی‌تان برنامه‌ریزی داشته باشید و در زمان‌های فراغت خود به ورزش و تحرک بیشتر بپردازید. غذاهای ناسالم را از برنامه غذایی‌تان حذف نمایید و تنقلات مضر را کنار بگذارید. در این حالت سبک زندگی‌تان سالم خواهد شد و به‌سلامتی خود اهمیت می‌دهید.

 

۶ – امروز برای حفاظت از محیط زیست چه اقدام مثبتی داشتم؟

به حفظ محیط زیست و منابع انرژی اهمیت دهید. بعنوان مثال در زمان مسواک زدن در مصرف آب صرفه‌جویی نمایید. لامپ‌های اضافی را خاموش کنید و وسایل برقی را در زمان نیاز نداشتن از برق بکشید. بااین کار به محیط زیست اهمیت داده و برای حفاظت از آن تلاش می‌کنید.

 

۷ – آیا امروز به خانواده و دوستانم ابراز علاقه کرده‌ام؟

همیشه رفتار همراه با محبت و عشق برای ابراز علاقه به یک شخص کافی نیست، گاهی احتیاج است محبت خود را در قالب جمله نشان دهید و هر روز به این کار توجه نمایید. ابراز علاقه‌های مداوم موجب می‌شود احساس دل‌انگیزی میان شما و اطرافیانتان به وجود آید، روابطتان مستحکم‌تر شود و میزان رضایت از زندگی‌تان نیز افزایش یابد.

 

10 سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید
بهترین ورزش های خانگی برای تناسب اندام و کاهش وزن

۸ – آیا امروز به قدر کافی برای همسرم زمان گذاشته‌ام؟

باید هر روز زمانی را به بودن در کنار همسرتان اختصاص دهید. احتیاج نیست هر روز با او به گردش و تفریح بروید، فقط کافی است زمانی را به او اختصاص دهید و درمورد اتفاقات طول روز، تجربیات گذشته و احساساتتان صحبت کنید. زمانی را برای او در نظر بگیرید تا صحبت‌ها و درد و دل‌هایش را بشنوید و با هم گرم بگیرید، با این کار احساس زیباتری از زندگی خود خواهید داشت.

 

۹ – آیا امروز از کسی دلگیر شده‌ام؟

قبل از خوابیدن، همه اتفاقات روز را در ذهنتان مرور کنید. درصورتی‌که با کسی بحث و مشاجره داشته‌اید پیش از این که بخوابید او را ببخشید و به جروبحثتان خاتمه دهید. بدون این که به دنبال مقصر باشید، از او عذرخواهی کنید و به دنبال حل‌وفصل مشکلتان باشید. کینه به سلامت جسم و روحتان آسیب وارد می‌کند؛ به همین جهت برای سلامتتان هم که شده او را ببخشید و با آرامش بخوابید تا زندگی برایتان شیرین‌تر شود.

 

۱۰ – آیا از زندگی رضایت دارم؟

باید در زندگی شاد بودن را هدف اصلی خود قرار دهید. قبل از خواب برای خودتان هدفی در نظر بگیرید و تلاش کنید با تمام تلاش و قوا به آن برسید. باید به خود یادآوری کنید هرچقدر زندگی‌تان شادتر باشد، احتمال موفقیتتان بالاتر خواهد بود. پس در مسیر دست‌یابی به هدف از زندگی خود لذت ببرید و یاس و کسالت را از خود دور کنید.

نویسنده بخش موفقیت

اضافه کردن نظر